Rekonstrukcja piersi Warszawa - Radzikowska Clinic

Rekonstrukcja piersi Warszawa

  • Home
  • /
  • Rekonstrukcja piersi Warszawa

Rekonstrukcja piersi Warszawa

Problem:

– mastektomia z powodu choroby nowotworowej

– zespół Polanda (wrodzony brak piersi, mięśni piersiowych, czasami również brodawki z otoczką)


Przeciwskazania:

– niezakończony proces leczenia przyczynowego,

– planowana radioterapia,

– zły stan zdrowia,

– nieleczone choroby przewlekłe


Na czym to polega
:

Istnieje kilka możliwości operacji odtwórczej piersi. Metody rekonstrukcji piersi możemy podzielić na dwie grupy: z wykorzystaniem płatów skórno-mięśniowych i rozprężanie tkanek. Gdy leczenie pierwotne jest ograniczone do amputacji piersi, rekonstrukcja piersi może być wykonana po 6 -12 miesiącach od zakończenia leczenia podstawowego.      Zakres zabiegu rekonstrukcji piersi uzależniony jest od wielu czynników związanych ze stanem zdrowia pacjentki, budową ciała, wielkością pozostałej piersi, ale także od decyzji kobiety.

Żaden chirurg nie dorówna naturze. W obszarze, w którym rekonstruujemy wyniosłość piersiową mamy deficyt tkanek. W pierwszym etapie musimy rozciągnąć skórę i wykorzystujemy do tego celu ekspander lub ekspanderoprotezę . W kolejny etapie możemy ekspander wymienić na protezę silikonowa.


Pierś odtworzona nie może być identyczna z piersią zdrową. Naturalna pierś podlega siłom grawitacji, opada. Pierś zrekonstruowana, gdy proteza jest pod mięśniem piersiowym, nie odkształca się pod wpływem sił grawitacji. Duża część pacjentek decyduje się na zabieg symetryzacji piersi, aby zniwelować dysproporcje i asymetrię.  W dodatkowym zabiegu można zrekonstruować również  kompleks otoczka – brodawka W zależności od zastosowanej metody operacyjnej i zakresu. Zabieg rekonstrukcji piersi trwa  około 2 godzin. Operacja rekonstrukcji piersi wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.

 

Rekonwalescencja i efekt:

Opatrunki oraz szwy zdejmowane są po około 10 dniach. Po zabiegu rekonstrukcji piersi wymagane jest noszenie odpowiedniego biustonosza przez 6-8 tygodni. Wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej. Całkowite gojenie trwa około 2 miesięcy.