Laser tulowy LUTRONIC LaseMDTM - Radzikowska Clinic

Laser tulowy LUTRONIC LaseMDTM

LUTRONIC LaseMDTM

LaseMD jest akronimem powstałym z angielskiego opisu metody jego działania – „Laser Assisted Single Effective Molecules Delivery” – efektywne dostarczanie pojedynczych molekuł (kosmeceutyków) wspomagane laserem.

laser tulowy warszawa

LUTRONIC LaseMDTM w grudniu 2015 roku otrzymał dopuszczenie CE, jako system laserowy tworzący mikro kanaliki w naskórku przerywające barierę naskórkową. Umożliwia to najbardziej efektywne wprowadzanie specjalnie opracowanych, ekstremalnie czystych kosmeceutyków. Lekarstwa dostarczane są w suchych Ampułkach Lutronika i przechodzą w fazę ciekłą tuż przed aplikacją. Kosmeceutyki Lutronica tworzono z myślą o najwyższej czystości i minimalistycznym składzie. Zawierają one tylko aktywne składniki w postaci nano molekuł bez żadnych środków konserwujących. Technologia „Multi Nanosome Granulated” przekłada się na najwyższą bioabsorpcję składników czynnych w skórze. Jest to nowatorski aparat i specjalnie opracowany zestaw kosmeceutyków należący do nowej grupy urządzeń z obszaru LADD (Laser Asisted Drug Delivery) – laserowo wspomaganej implementacji leków.

Laserowe wspomagane dostarczanie leków do skóry ma wiele nowych zalet i możliwości nieosiągalnych zarówno przy klasycznej metodzie naskórnej, jak i przy iniekcjach.

– Precyzyjnie dostarcza kosmeceutyki w wyznaczone miejsce i na zadaną głębokość
– Przerwanie bariery naskórkowej jest bardzo mało inwazyjne (laser Tulowy) i błyskawicznie się goi.

– Kanały ablacyjne otwierają drogę przez naskórek, kawerny pod naskórkiem przejmuję składniki czynne i zabudowują je w skórze, dzięki czemu ich biodostępność sięga 100%.

Opracowując aparat LaseMDTM dążono do maksymalnej prostoty obsługi, delikatności działania i efektywności. Wybrano długość fali lasera – 1927nm ze względu na jej wyjątkowo delikatne działanie na skórę. Impulsy lasera tworzą bezboleśnie mikro otwory tylko w naskórku, bez bólu i procesu gojenia powiązanego z dotychczasowymi laserowymi procedurami odmładzania skóry. Zadaniem składników Ampułek Lutronic jest poprawa i długie utrzymanie doskonałego wyglądu skóry, bez agresywnych zabiegów i związanej z tym krótszą lub dłuższą rekonwalescencją. Zabieg LaseMDTM jest absolutnie bezpieczny i nie może pogorszyć stanu skóry – co jest ważne dla pacjentów za doskonałą skórą, którzy ten stan chcą zachować i przedłużyć.

Kosmeceutyki LaseMDTM

  •   Po pierwsze – minimalizm: minimalna liczba składników ogranicza możliwość efektów ubocznych i powikłań.
  •   Żadnych sztucznych zapachów i sztucznej chemii – tylko sprawdzone składniki naturalne,
  •   Technologia nano-liposomów: otoczka z liposomów i nano- wymiary ułatwiają wnikanie czynników aktywnych do skóry.
  •   Technologia MNG (Multi Nanosome Granulated) – stabilizuje molekuły czynne od środka.
  •   System dwu komorowy z aktywacją tuż przed zabiegiem zapewnia najwyższą świeżość preparatu.

Linia Ampułek Lutronic składa się obecnie z 6 kosmeceutyków:

VC – Kwas askorbinowy (vitamina C), VA – Retinol (witamina A),
TA – Kwas traneksamowy,
RS – Resweratrol ,

SC – Składniki czynne komórek macierzystych,
CK – Składniki czynne komórek macierzystych i czynnik wzrostu.

AMPUŁKI VC (KWAS ASKORBINOWY)

Witamina C (VC) jest jednym z najsilniejszych, naturalnych antyoksydantów, który odmładza skórę odbudowując strukturę kolagenu. Pomaga także w likwidacji foto uszkodzeń. Stężenie 10%. Zastosowanie – rozjaśnianie skóry i odmładzanie.

AMPUŁKI VA (RETINOL)

Retinol – stężona witamina A potrafi w naturalny sposób cofnąć czas zniszczonej skóry. Kwas witaminy A odmładza skórę przyśpieszając powstawanie nowych, zdrowych komórek naskórka. Stężenie 2500jm. Zastosowanie – wygładzanie zmarszczek.

AMPUŁKI TA (KWAS TRANEKSAMOWY)

Kwas traneksamowy (TA) jest od dziesięcioleci używany do przyspieszania gojenia ran po zabiegach chirurgii plastycznej. Nieoczekiwany efektem ubocznym, jaki odkryli lekarze było rozjaśnienie skóry dzięki cofnięciu objawów melasmy. Stężenie 1,2%. Zastosowanie – rozjaśnianie skóry i usuwanie zaczerwień.

AMPUŁKI SC (SKŁADNIKI CZYNNE KOMÓREK MACIERZYSTYCH)

Zawierające białka z komórek macierzystych, ampułki SC odmładzają skórę wymuszając powstawanie nowego

kolagenu i włókien elastyny Stężenie 20%. Zastosowanie – odmładzanie skóry.

AMPUŁKI RS (RESWERATROL)

Ampułka RS zawiera najwyższej, jakości czysty (95%) resweratrol, naturalny polifenol w nanocząsteczkach połączony z nisko molekularnym kwas hialuronowy. Zawartość resweratrolu w jednej ampułce RS jest w przybliżeniu taka, jak w 500 butelkach czerwonego wina (!). Resweratrol pomaga chronić skórę przed fotostarzeniem i nowotworzeniem wywoływanym przez promieniowanie UV. Stężenie 7%. Zastosowanie – rozjaśnianie skóry i odmładzanie.

AMPUŁKI CK (SKŁADNIKI CZYNNE KOMÓREK MACIERZYSTYCH+ GENISTEINA + KGF)

Poza białkami komórek macierzystych, jak w ampułce SC, ampułka CK zawiera bardziej intensywny KGF (keranocytowy czynnik wzrostu) i Genisteine, które stymulują odrost włosów i odmłodzenie skóry. Stężenie 20%. Zastosowanie – odrost włosów.

Ampułka

Składnik czynny

Stężenie

Wskazania

VC

Witamina C (kwas askorbinowy)

10%

Rozjaśnianie skóry, Przeciwstarzeniowo

VA

Witamina A (Retinol)

2.500 j.u.

Drobne zmarszczki

TA

Kwas traneksamowy

1,2%

Wybielanie, Zaczerwienienia

RS

Resweratrol

7%

Wybielanie, Przeciwstarzeniowo

SC

Komórki macierzyste z

20%

Odmładzanie

CK

Komórki macierzyste z + KGF+ Genestein

20%

Odmładzanie skóry, odrost włosów

Działanie stacji LaseMD można łączyć z aplikacją innych preparatów spoza linii LaseMD. Należy jednak liczyć się z ryzykiem nieoczekiwanych efektów ubocznych. Kosmetyki komercyjne mogą zawierać składniki, które implementowane do skóry laserem mogą wywołać uczulenia.

Wiązka lasera Tulowego (długości fali 1927nm) ma unikatowe własności. Jak wynika obrazów histologicznych jego wiązka bardzie koaguluje skórę niż odparowuje. Stratum corneum zachowuje swoją macierz i nie zostaje odparowany. Powstaje w nim wiele bardzo małych kanałów prowadzących do wolnych przestrzeni pod naskórkiem. Tkanka tam była bardziej uwodniona i odparowała pozostawiając kawerny czekające na wprowadzenia lekarstw. Lasery ablacyjne (Er:YAG, CO2) całkowicie odparowują górne warstwy skóry, laser Tulowy działa dużo bardziej delikatniej – na tkanki słabo uwodnione (startum corneum) działa, jak laser nieablacyjny.

Tkanki głębsze, z większą zawartością wody odparowuje, jak laser ablacyjny. Głębokość działania wiązki lasera Tulowego w stacji LaseMD reguluje się zmieniając energię impulsów i może ona sięgać 250 mikrometrów. Także skaner i system śledzenia ruchu głowicy umożliwia inne, bardziej agresywne zastosowania lasera Tulowego (jak klasyczny laser laser ablacyjny). W tym zakresie energii można stację LaseMD wykorzystywać, do usuwania przebarwień, foto uszkodzeń, nierówności tekstury i czy rogowacenia posłonecznego.

LaseMDTM – wreszcie umożliwia prowadzenie skutecznych, szybkich i bezbolesnych zabiegów, które nie zakłócające normalnego trybu życia i pracy bo nie wymagają gojenia. Stworzono najnowocześniejszy i subtelny system składający się ze stacji laserowej LaseMDTM, przygotowującej i wprowadzającej pod naskórek najbardziej efektywne nano kosmeceutyki.

laser tulowy