OXYPIN - Radzikowska Clinic

OXYPIN

Mezoterapia mikroigłowa z infuzją tlenową - OxyPin

Oksy-Mikro-Mezoterapia Urządzeniem OxyPin™ to kombinacja trzech terapii o potwierdzonej skuteczności podczas jednej sesji zabiegowej. Pozwala na wszechstronne zastosowanie w zabiegach na twarz i ciało, zapewnia widoczne efekty w krótkim czasie.

Oksy-Mikro-Mezoterapia jest zabiegiem, który zmusza skórę do intensywnej regeneracji poprzez aktywowanie naturalnych systemów naprawczych. Rezultatem zabiegu jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, wzmocnienie naskórka jak również poprawa jego funkcji. Zabieg zmniejsza widoczność blizn pooperacyjnych, po przebytym trądziku, redukuje drobne zmarszczki i pomaga rozjaśnić przebarwienia. Poprawia grubość żywych warstw naskórka a to sprawia, iż popękane naczynka czy zasinienia pod oczami staja się mniej widoczne, skóra odzyskuje promienny wygląd.

WSKAZANIA

– skóra wiotka i cienka (twarz, szyja, dekolt, dłonie)
– poszerzone pory
– drobne, płytkie zmarszczki
– nierówna pigmentacja skóry
– skóra poszarzała i źle odżywiona
– blizny i przebarwienia potrądzikowe, pooperacyjne, poparzeniowe
– zniszczenia skóry wynikające z nadmiernego opalania
– cellulit, rozstępy (brzuch, pośladki, uda, ramiona)
– skóra zniszczona po ciąży

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Jest dwuetapowy.
Pierwszym etap polega na wykonaniu bardzo gęstych i odpowiednio głębokich nakłuć na wybranej okolicy twarzy lub ciała, które chcemy poddać regeneracji. Nakłuwanie za pomocą mikroigieł powoduje w obrębie skóry mikrourazy, które prowadzą do uwalniania czynników wzrostu – kluczowych składników biorących udział w procesie gojenia ran. Mają one zdolność pobudzania i zwiększania produkcji naturalnego kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów (w tym kwasu hialuronowego). Dzięki nakłuciom dochodzi również do zwiększania migracji i namnażania keratynocytów – żywych komórek naskórka, co powoduje zwiększenie grubości skóry i wzmocnienie jej warstwy ochronnej. Nakłucia są wykonane za pomocą specjalnego mezorollera MicroPin®, wyposażonego w obrotowy wałek, który posiada na swojej powierzchni 540 mikroigiełek wykonanych z tytanu. Mają końce w kształcie oszlifowanego diamentu, ułożone są w 9 rzędów i mogą mieć długość od 0.5 mm do 2.0 mm. Podczas jednego zabiegu na skórze powstają dziesiątki tysięcy malutkich mikrootworów! Ciągły strumień tlenu podawany równocześnie z nakłuwaniem sprawia, że zabieg jest obarczony niewielką bolesnością i znikomym dyskomfortem. Zabiegi wykonywane na twarzy są bardziej odczuwalne niż te wykonywane na ciele tj. brzuchu, pośladkach, udach czy ramionach. Na twarzy najbardziej wrażliwe są: nos, krawędzie żuchwy, kości policzkowe i czoło. Tlen podawany pod ciśnieniem już w trakcie nakłuć za pomocą specjalnego mini-pistoletu do infuzji (zwanego fachowo aerografem) zwiększa procesy metaboliczne w komórkach, a tym samym poprawia funkcjonowanie tkanek. Ma również właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, działa chłodząco i kojąco na skórę.

W drugim etapie kluczową rolę odgrywa infuzyjna, który ułatwia transport substancji aktywnych zawartych w ampułkach Essentia* przez wytworzone podczas nakłucia mikrootwory. Nakłuwanie przełamuje barierę naskórkową, umożliwiając przedostanie się składników aktywnych do głębszych warstw naskórka. Natomiast infuzja ciśnieniowa z podwójną pulweryzacją, która polega na rozbijaniu cieczy na bardzo drobne kropelki lub mgłę, zapewnia równomierne pokrycie skóry leczniczym mezokompleksem podczas ostatniego pasażu mikroigłami. W metodzie tej wykorzystuje się technikę nakłuwania meso-nappage. Absorpcja składników z mezokompleksu Essetnia* zwiększona jest o ponad 76%. Wszystko dzieje się w czasie protrombinowym (PTT): 8-11 sekund, po którym płytki krwi ulegają aktywacji i dochodzi do zamknięcia mikrootworów, uzyskanych podczas nakłucia.

DŁUGOŚCI MIKROIGIEŁ

Do dyspozycji mamy mikroigły różnej długości, które dobierane są do partii twarzy lub ciała na jakiej wykonywany jest zabieg. W przypadku twarzy stosuje się mikroigły od 0.5mm do 1.0mm. Krótkie mikroigły o długości 0.5mm ułatwiają transport substancji aktywnych i pogrubiają naskórek. Sprawdzają się również przy usuwaniu przebarwień i nierównej pigmentacji. Nakłuwanie skóry mikroigłami o długości 1.0mm prowadzi do powstawania nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz jej regeneracji i przebudowy (remodeling). Najdłuższe mikroigły o długości od 1.5mm do 2.0mm stosowane są w celu redukcji rozstępów, cellulitu i poprawy jędrności skóry na brzuchu, pośladkach, udach i ramionach.

CZAS ZABIEGU

Cała procedura zabiegowa z przygotowaniem skóry, wykonaniem oksy-mikro-mezoterapii i aplikacją preparatów przynoszących ukojenie i przyspieszających jej regenerację trwa ok 60 minut.

ODCZUCIA TOWARZYSZĄCE W TRAKCIE I PO ZABIEGU

W trakcie i bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta, pojawia się uczucie ciepła, pieczenia i lekkiego podszczypywania. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje po kilku do kilkunastu godzin. Następnego dnia po zabiegu skóra może być zaróżowiona i napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Po 48 godzinach może pojawić się drobne złuszczanie naskórka.

PRZECIWWSKAZANIA

– aktywny stan zapalny i procesy ropne
– ciąża i karmienia piersią
– cukrzyca
– zaburzenia odporności
– choroby wirusowe (np. aktywna opryszczka)
– alergia na któryś ze składników mezokompleksu stosowanego podczas zabiegu
– ryzyko występowania zwłóknień, keloidów
– stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
– przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. nurofen, ibuprofen – – ryzyko wystąpienia krwawienia
– czynne choroby nowotworowe.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Obszar skóry, który poddany był zabiegowi oksy-mikro-mezoterapii należy oczyszczać łagodnymi środkami myjącymi i nie wolno pocierać skóry, gdyż może to spowodować podrażnienie. Zaleca się stosowanie kosmetyków nawilżających, kojących i przyspieszających regenerację skóry np. z wąkrotą azjatycką, kwasem hialuronowym, betagulkanami, probiotykami – preparaty te stosować bardziej obficie niż na co dzień. Przez ok. 5 dni po zabiegu należy bezwzględnie zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UV stosując kremy z filtrami (najlepiej SPF 50). Po zabiegu unikać intensywnego wysiłku fizycznego, sauny, basenu i długich kąpieli w wannie. W czasie rekonwalescencji (do 5 dni) rezygnować z kosmetyków zawierających AHA, retinol, witaminę C.

ILE ZABIEGÓW NALEŻY WYKONAĆ DLA OSIĄGNIĘCIA PEŁNEGO EFEKTU?

Ilość zalecanych zabiegów zależy od kondycji i problemu zdrowotnego skóry. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Skóra jest bardziej elastyczna i jędrna, zauważa się poprawę jej struktury i koloru. Dlatego też zabieg oksy-mikro-mezoterapii urządzeniem OxyPin™ zyskał oficjalną nazwę „mocnego zabiegu bankietowego”. Aby otrzymać zauważalną i długotrwałą poprawę stanu skóry konieczne jest wykonanie więcej niż jednego zabiegu. Zwykle jest to seria 3-6 zabiegów w ok. 2-3 tygodniowych odstępach.

Plik pdf do pobrania w zakładce: https://www.radzikowskaclinic.pl/cennik-2/