Cutera Excel V - Radzikowska Clinic

Cutera Excel V

Laser Excel V Cutera

To przełomowe rozwiązanie w leczeniu zmian naczyniowych i pigmentacyjnych. Cutera Excel V to najlepszy w swojej klasie laser naczyniowy stawiający bezpieczeństwo i komfort na pierwszym miejscu. Zastosowanie podwójnej długości fali lasera umożliwia terapię szerokiej gamy schorzeń, począwszy od różnego rodzaju chorób naczyniowych aż po zmiany pigmentacyjne skóry.
Może być stosowany w przypadku różnego rodzaju schorzeń takich jak: trądzik różowaty, pajączki, zmiany naczyniowe na nogach, naczyniaki, znamiona, rozproszone zmiany naczyniowe oraz rozproszone zmiany barwnikowe m.in. zmiany posłoneczne. Laser przyspiesza leczenie blizn pooperacyjnych i pourazowych.

System laserowy Excel V wykorzystuje innowacyjną technologię chłodzenia dla zapewnienia maksymalnego komfortu Pacjentowi podczas wykonywania zabiegu. Dolegliwości bólowe są zmienne i zależą od wrażliwości Pacjenta i okolicy ciała na którą działa fala lasera.

Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszym zabiegu. Niekiedy potrzebne są dwa lub trzy zabiegi. W zależności od rozległości zmian oraz obszaru ciała może być konieczne wykonanie serii zabiegów. Najczęściej terapia obejmuje kilka naświetleń w odstępach miesięcznych.
Większość Pacjentów zauważa poprawę w okresie od dwóch do sześciu tygodni po zabiegu.

U większości Pacjentów efekty uboczne nie występują, czasem pojawia się zaczerwienienie, opuchlizna, zasinienie a w bardzo rzadkich przypadkach pęcherze.

Przygotowanie do zabiegu laserem naczyniowym

  • Nie opalać się (słońce, solarium, samoopalacze) co najmniej 3 tygodnie przed zabiegiem,
  • Włosy w okolicy zabiegu należy zgolić bezpośrednio przed zabiegiem (nie używać depilatorów chemicznych),
  • Nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu (alkohol wpływa niekorzystnie na przebieg terapii laserowej),
  • Kremy z retinolem – przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem,Zalecenia pozabiegowe

Ciągłe chłodzenie przed, podczas i po każdym impulsie laserowym minimalizuje ryzyko powikłań i skraca okres rekonwalescencji. Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk oraz rumień utrzymujący się do kilku godzin. W nielicznych przypadkach zaobserwowano tworzenie się mikrostrupków, które odpadają po 3-6 dniach. Prosimy o niezdrapywanie strupków, gdyż może to doprowadzić do powstawania blizn. Po zabiegu konieczna jest fotoprotekcja SPF 50. Przez 4 tygodnie należy także zrezygnować z zabiegów gdzie dochodzi do rozszerzenia naczyń: sauna, podczerwień.

Efekty zabiegów