Chirurgia plastyczna sylwetki

Strona główna 9 Chirurgia plastyczna 9 Chirurgia plastyczna sylwetki

Znów we własnej skórze i z dumą

Jeśli we własnym ciele nie czujesz się u siebie – to gdzie?
To, jak wyglądamy bez pomocy chirurga, wcale nie zawsze jest 'naturalne’. Wypadki, choroby, ale również trudne życiowe doświadczenia
potrafią zostawiać swój ślad w nas i na nas. Dosłownie – na naszym ciele.

Blizna na twarzy albo w innym widocznym miejscu może sprawić, że każde spojrzenie w lustro będzie pozbawiać nas energii.
Jesteśmy istotami społecznymi i fizycznymi; to, jak widzą nas inni, wpływa na to, jak widzimy sami siebie.

To nie tylko kwestia samooceny, ale i realnych życiowych wyzwań: pracy, relacji i rozwijania się w tym, na czym nam zależy.
Wygląd to nie wszystko, ale na wszystko wpływa.

Dlatego chcemy powiedzieć to jasno – sylwetka to część zdrowia. Dobrostanu. Ciebie.

Dobry chirurg plastyczny pracuje z sylwetką pacjentki tak, jak terapeuta
pracuje z jej psychiką. Nie chodzi o tworzenie czegoś sztucznego,
lecz wręcz przeciwnie – o powrót do prawdy.

Skontaktuj się z nami bez obaw, a zrobimy wszystko, by pomóc Ci w tym, co jest dla Ciebie ważne.

Poznaj ofertę zabiegów chirurgii plastycznej sylwetki w klinice dr Radzikowskiej:

Plastyka blizn

Plastyka chirurgiczna blizn jest zabiegiem, który umożliwia znaczącą poprawę wyglądu blizn. Dzięki precyzyjnym technikom chirurgicznym można zminimalizować widoczność blizn, przywracając pacjentom pewność siebie i komfort w swoim ciele. Ta procedura polega na precyzyjnym usunięciu i ponownym zszywaniu blizny, w celu uzyskania bardziej estetycznego wyglądu. Chirurdzy plastycy posługują się różnymi technikami:

 • Zespolenie blizny -jest to metoda, w której chirurg dokładnie łączy brzegi blizny, minimalizując jej szerokość i poprawiając wygląd. Ta technika jest skuteczna w przypadku prostych, linowych blizn.
  Przesunięcie blizny- w tej technice chirurg przesuwa bliznę, aby ukryć ją w naturalnych załamaniach skóry lub w mniej widocznych obszarach. Ta metoda jest szczególnie skuteczna przy bliznach na twarzy lub w widocznych miejscach.
  Redukcja blizn- chirurg dokonuje precyzyjnego usunięcia fragmentu blizny i zszywa skórę, tworząc nową, mniej widoczną bliznę. Ta technika jest stosowana w przypadku blizn szerokich lub wyniesionych.
 • Przeszczep skóry: W niektórych przypadkach, gdy blizna jest bardzo rozległa, chirurg może zdecydować się na przeszczepienie skóry. Zdrowa skóra jest pobierana z innego obszaru ciała i przekładana na miejsce blizny, aby poprawić jej wygląd.
  Ważne jest zrozumienie, że każda blizna jest unikalna, a rezultaty korekty chirurgicznej blizn mogą się różnić w zależności od jej charakterystyki. Czas rekonwalescencji po zabiegu również może się różnić w zależności od rozmiaru i lokalizacji blizny.
Adominoplastyka – plastyka brzucha

Abdominoplastyka, inaczej plastyka brzucha, to zabieg, który cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Zabieg rekomendowany jest głównie osobom, które borykają się z nadmiarem luźnej skóry, np. po gwałtownym schudnięciu czy operacji bariatrycznej, a także po przebytych ciążach.

Abdominoplastyka polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru fałdu skórno-tłuszczowego brzucha i na przywróceniu osłabionym lub odseparowanym mięśniom gładkiego i mocnego wyglądu, co powoduje zdecydowaną poprawę komfortu życia.

Bywa, że podczas plastyki brzucha jednocześnie wykonywana jest liposukcja, czyli odessanie nadmiaru tłuszczu z miejsc przyległych, a tym samym wymodelowanie sylwetki.

Wskazania:

 • Brzuch po ciąży: wiotkie mięśnie brzucha, rozstępy, luźna, opadająca skóra
 • Nadmiar skóry brzucha po gwałtownym odchudzaniu bądź operacjach bariatrycznych
 • Przepuklina brzuszna

Przeciwwskazania:

 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze krwi,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • nieleczone żylaki i zaburzenia krzepliwości krwi
 • nadmierna otyłość,
 • ciąża
 • infekcje skóry w operowanej okolicy

Zabieg trwa ok. 3 godzin i przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Przed operacją wymagane są odpowiednie badania oraz ogólna ocena zdrowia pacjentki/pacjenta.

Końcowy efekt oraz powrót do pełnej aktywności życiowej może zająć od kilku tygodni do kilku miesięcy. Cierpliwość i stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych lekarza przyniesie jednak wymarzony efekt: gładki brzuch, większą sprawność fizyczną i komfort psychiczny.

Warto wiedzieć, że plastyka brzucha czy liposukcja nie mogą być sposobem samym w sobie na odchudzanie. Jednym z zaleceń pooperacyjnych jest przejście na zdrowy tryb życia.

Liposukcja

Liposukcja to technika chirurgicznego modelowania ciała, której celem jest zredukowanie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej nad powięzią przez jej podskórne odessanie po wcześniejszym wykonaniu niewielkiego nacięcia skóry.

Często przy liposukcji pobiera się tkankę tłuszczową, którą można użyć w innych zabiegach estetycznych. Zwykle przeszczepiona tkanka tłuszczowa powoduje zwiększenie objętości ciała w leczonej okolicy. Najczęściej wykonywany jest nią zabieg odmładzania twarzy tzw. lipofiling.

Przeszczep tkanki tłuszczowej może też poprawić wygląd, ujędrnić piersi lub skorygować zmarszczki, wypełnić nierówności ciała, ubytki objętości tkanek spowodowanych wiekiem, urazem, operacjami, wadami wrodzonymi lub innymi przyczynami.

Wskazania:

 • lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej (brzuch, uda, tzw. boczki)

Przeciwskazania:

 • choroby serca
 • niewydolność nerek, wątroby
 • zaburzenia krzepnięcia
 • choroby nowotworowe
 • choroby autoimmunologiczne
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • choroby immunologiczne
 • stany zapalne skóry
 • infekcja
 • otyłość uogólniona
 • nieprawidłowa elastyczność skóry
 • ciąża i połóg

Na czym to polega:

Podczas zabiegu liposukcji w operowaną okolicę zostaje podany  Roztwór Kleina, znieczulający i obkurczający naczynia. Następnie przy pomocy specjalnych kaniul i urządzeń wytwarzających podciśnienie, usuwany jest nadmiaru tkanki tłuszczowej. W trakcie zabiegu możliwe jest wykorzystanie pozyskanej w ten sposób tkanki tłuszczowej.

Czas trwania to 1-4 godziny, w znieczuleniu ogólnym lub sedacji. W zależności od wielkości zabiegu i znieczulenia pobyt w klinice odbywa się od 4 godzin do doby.

Efekt i rekonwalescencja:

Powrót do pełnej aktywności fizycznej, w zależności od zakresu liposukcji, trwa od kilku dni do 2 tygodni. W niektórych przypadkach przez okres 6 tygodni po zabiegu zaleca się noszenie specjalnego ubrania uciskowego.

 

Jedną z metod liposukcji jest liposukcja wodna wykorzystująca urządzenie zwane Body Jet, czyli metoda WAL (Body-Jet water-assisted liposuction), opracowana przez specjalistów z laboratorium Human Med. Polega ona na odsysaniu tkanki tłuszczowej za pomocą kaniul ze strumieniem płynu, którego ciśnienie można dopasować do różnej struktury tkanki tłuszczowej. Takie rozwiązanie pozwala na wybiórcze usuwanie komórek tłuszczowych, chroniąc jednocześnie tkankę łączną, naczynia krwionośne i nerwy.

Całkowitą nowością jest także powiązanie ze sobą systemu odsysania tłuszczu i podawania znieczulenia, co daje pacjentowi większy komfort. Uzyskiwane przy zastosowaniu metody WAL nieuszkodzone komórki tłuszczowe, mogą zostać wykorzystane do reimplantacji (powiększania piersi, modelowania pośladków, rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii, wypełniania zmarszczek, likwidowania ubytków i uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków).

Niewątpliwą zaletą liposukcji wodnej  jest także to, że  zabieg jest delikatniejszy dla pacjenta, a co za tym idzie – krótszy czas rekonwalescencji

 

OD ROZMOWY...

+48 728 941 357

+48 728 930 561

... do rezultatów

Lifting piersi
Plastyka sutków
Podniesienie piersi
Powiększanie piersi
Redukcja piersi
Rekonstrukcja piersi
Wymiana implantów
Korekcja odstających uszu
Korekcja powiek dolnych
Korekcja powiek górnych
Liposukcja podbródka
Lifting twarzy i szyi
Lifting twarzy
Lifting szyi
Lip Lift
Wycięcie zmiany skórnej
Lipofilling pośladków
Lipofilling biustu
Lipofilling twarzy
Plastyka brzucha
Liposukcja
Operacja nosa
Operacja uszu
Plastyka blizn
Dermapen™
Endermologia
Excel V Cutera
Rytuały Valmont
Zabiegi QMS
Ultraformer
Plasmage
V- Carbon
PQ Age
Scizer
Venus
Botoks
Kwas hialuronowy
Leczenie bruksizmu
Redukcja potliwości
Nici liftingujące
Ginekomastia
Labioplastyka
Mezoterapia

©2024 Radzikowska Clinic | będziesz w dobrych rękach | Polityka prywatności | Regulamin sklepu | Dostawa i płatności | Moje konto