HIFU – najskuteczniejszy lifting bez skalpela. Promocja -50%

Wyszczupla, ujędrnia, wyraźnie liftinguje – HIFU to system skoncentrowanych ultradźwięków, dzięki którym możliwe jest spektakularne, ale bezinwazyjne modelowanie ciała. Urządzenie Ultraformer III poradzi sobie zarówno z wiotką skórą twarzy (tzw. chomikami czy drugim podbródkiem), zwiotczeniem brzucha, pośladków czy kolan, jak i nadprogramowym, opornym tłuszczykiem. Efekty HIFU widoczne są już po pierwszym zabiegu.

 Ultraformer III HIFU to najskuteczniejszy niechirurgiczny lifting twarzy, na który w naszej klinice decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Ultraformer III HIFU – co to jest?

Ultraformer III HIFU to innowacyjne urządzenie medyczne*, z powodzeniem wykorzystywane do liftingu i modelowania ciała oraz twarzy. Dzięki technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) skóra ciała jest bezinwazyjnie ujędrniona i odmłodzona. HIFU to zaawansowana technologia wykorzystująca zogniskowaną falę ultradźwiękową, która odpowiedzialna jest za podgrzewanie tkanek skóry, mięśni i tłuszczu, co w rezultacie prowadzi do wewnętrznego obkurczania oraz mikrouszkodzeń, które w naturalny sposób stymulują powstawanie nowego kolagenu. Co istotne – na zewnętrz skóra jest nienaruszona, co pozwala na normalne funkcjonowanie zaraz po zabiegu.

Urządzenie Ultraformer III umożliwia bezoperacyjny lifting, co jest przełomem technologicznym w dziedzinie leczenia wiotkości skóry – w obrębie takich „trudnych” miejsc jak piersi, pośladki, brzuch, uda, ramiona.

Metoda jest bezpieczna, bezinwazyjna, a co najważniejsze – przetestowana klinicznie, także pod kątem skuteczności. Efekty HIFU są spektakularne – choć ostateczny efekt narasta w ciągu 2-3 miesięcy po zabiegu. Pacjent może jednak zobaczyć już po jednym zabiegu, że skóra jest bardziej napięta i elastyczna.

HIFU – dlaczego warto?

Jeśli twoim problemem jest wiotkość skóry na twarzy lub innej części ciała, Ultraformer III HIFU w sposób nieinwazyjny uruchomi ponowną produkcję kolagenu i zagęści na nowo tkanki. Dzięki głowicy, która podgrzewa skórę do wysokich temperatur, włókna kolagenowe się kurczą, a w ich miejscu wytwarza się nowy kolagen. To element niezbędny do utrzymania dobrego „stelażu” skóry – a tym samym do likwidacji zmarszczek czy wiotkości.

Szczególnie warto zastosować tę metodę, gdy problemem jest opadająca wraz z wiekiem skóra na twarzy, powodująca powstawanie tzw. chomików, które jednocześnie zaburzają regularną linię żuchwy. Dzięki trzypunktowemu nagrzewaniu HIFU (na różnych warstwach i głębokościach skóry) tkanki obkurczają się, „zwis” skóry maleje, a z czasem owal twarzy nabiera regularnej linii.

Choć zazwyczaj rekomenduje się jednorazowe przeprowadzenie zabiegu, bywa, że ten najbardziej pożądany efekt osiągnąć będzie można po wykonaniu dwóch, a w trudnych przypadkach, trzech sesji. Odstęp między każdą nie może wynieść mniej niż 3 miesiące – głównie ze względu na ocenę efektu po wyjściowym zabiegu.

Ultradźwięki HIFU z pewnością będą skuteczne nie tylko w przypadku skóry twarzy, ale także poprawią wygląd piersi, ud, brzucha, ramion czy pośladków. Partie ciała, na których zastosowana będzie metoda HIFU nie tylko ujędrnią się i zliftingują, ale także zauważalnie wyszczuplą.

Metoda HIFU jest skuteczna,  a efekty długotrwałe. Jeśli zależy Ci na szybkim i nieinwazyjnym przywróceniu napięcia skóry, a jednocześnie nie chcesz długiego czasu rekonwalescencji – Ultraformer to dobry wybór. Do zabiegu nie wymaga się też szczególnego przygotowania.

HIFU – przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby, w tym nowotwór,
 • stany zapalne i jakiekolwiek inne zmiany skórne w obszarze zabiegowym,

HIFU – czy są powikłania?

Zabieg nie jest inwazyjny, a ryzyko powikłań niewielkie. Skóra po zabiegu może być jednak tkliwa i lekko zaczerwieniona – to efekt podgrzania jej wysoką temperaturą i naruszenia wewnętrznych warstw skóry. To naturalna reakcja. Tkliwość może zniknąć już po kilkudziesięciu minutach po zabiegu, ale bywa, że utrzymuje się do kilku dni.

Zabieg HIFU nie wymaga rekonwalescencji.

HIFU – czy to boli?

Zabieg z założenia jest bezbolesny, jednak odczucia zależą też w dużej mierze od indywidualnej „odporności” pacjenta. Głowica, którą przykłada się do wybranego obszaru ciała, wysyła gorące fale, które w niektórych przypadkach mogą powodować uczucie przypominające „kopnięcie prądem”. Odczucie dyskomfortu zależy również od grubości skóry oraz obszaru, na jakim wykonywany jest zabieg.

Zabieg HIFU nie wymaga znieczulenia, ale u osób wyjątkowo wrażliwych można zastosować miejscowe znieczulenie w postaci maści.

HIFU – efekty

Efekty zależą od obszaru oraz sytuacji wyjściowej pacjenta. Z założenia już po jednym zabiegu skóra powinna być bardziej elastyczna i jędrna. W związku z tym, że nowe włókna kolagenowe potrzebują czasu na powstanie, oczekiwany efekt będzie narastał przez 3 miesiące po zabiegu. HIFU może podnieść opadającą powiekę, poprawić owal twarzy, zmniejszyć drugi podbródek, usunąć wiotkość skóry na brzuchu, zredukować tłuszcz.

Efekt po HIFU wygląda naturalnie i utrzymuje się nawet od 1,5 roku do 2 lat!

HIFU – czy zabieg trzeba powtarzać

Z założenia przeprowadza się tylko jeden zabieg w celu osiągnięcia efektu. Bywa jednak, że ten najbardziej oczekiwany efekt osiąga się po dwóch, a czasem trzech sesjach – to zależy od obszaru zabiegowego, a także cech indywidualnych pacjenta. Ważne, by nie przeprowadzać kolejnych zabiegów w odstępnie mniejszym niż 3 miesiące.

*HIFU – jaka cena i dlaczego ceny zabiegów się różnią w różnych placówkach

Pacjenci często zwracają uwagę na cenę zabiegu. Rzeczywiście na rynku można spotkać zabiegi w bardzo niskich cenach, nawet poniżej tysiąca złotych. I choć decyzja o tym, gdzie i u kogo przeprowadzimy zabieg HIFU, warto wiedzieć, że zarówno bezpieczeństwo zdrowotne, jak i spodziewane i opisywane efekty w znacznym stopniu zależą od sprzętu, jakiego używa dany salon kosmetologiczny czy gabinet medycyny estetycznej. Ważne jest, by były to urządzenia medyczne, a ich działanie potwierdzone wiarygodnymi certyfikatami. Istotne jest także wykształcenie i przeszkolenie osób wykonujących tego typu zabieg – kosmetolog powinien mieć odpowiednią dokumentację odbycia szkolenia w zakresie obsługi danego sprzętu, jak i wiedzę dotyczącą doboru odpowiedniej długości fal do poszczególnego rodzaju skóry pacjenta.

Czy HIFU można robić latem?

Tak, zabieg HIFU można przeprowadzać o każdej porze roku. Przeciwskazaniami są jedynie infekcje czy choroby skóry. Zabiegu nie powinno się przeprowadzać na skórze z objawami poparzenia słonecznego.

HIFU – w jakim celu się przeprowadza?

Urządzenie Ultraformer III sprawdzi się, gdy celem jest:

 • regeneracja kolagenu,
 • zagęszczenie skóry i poprawy jej elastyczności;
 • redukcja zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie;
 • redukcja drugiego podbródka;
 • lifting czoła i brwi;
 • przywrócenie owalu twarzy i poprawy jego zarysu;
 • leczenie wiotkości skóry twarzy, szyi i powiek;
 • leczenie wiotkości skóry ramion, brzucha, pośladków, ud, łydek i kolan;
 • redukcja miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki;
 • przywrócenie elastyczności skóry po dużej utracie masy ciała i po ciąży.

Ile trwa zabieg HIFU?

Czas trwania zabiegu z wykorzystaniem Ultraformer III zależy od obszaru zabiegowego. Zazwyczaj trwa od 15 do 60 minut.

Zapraszamy do Radzikowska Clinic

OD ROZMOWY...

+48 728 941 357

+48 728 930 561

... do rezultatów

Lifting piersi
Plastyka sutków
Podniesienie piersi
Powiększanie piersi
Redukcja piersi
Rekonstrukcja piersi
Wymiana implantów
Korekcja odstających uszu
Korekcja powiek dolnych
Korekcja powiek górnych
Liposukcja podbródka
Lifting twarzy i szyi
Lifting twarzy
Lifting szyi
Lip Lift
Wycięcie zmiany skórnej
Lipofilling pośladków
Lipofilling biustu
Lipofilling twarzy
Plastyka brzucha
Liposukcja
Operacja nosa
Operacja uszu
Plastyka blizn
Dermapen™
Endermologia
Excel V Cutera
Rytuały Valmont
Zabiegi QMS
Ultraformer
Plasmage
V- Carbon
PQ Age
Scizer
Venus
Botoks
Kwas hialuronowy
Leczenie bruksizmu
Redukcja potliwości
Nici liftingujące
Ginekomastia
Labioplastyka
Mezoterapia

©2024 Radzikowska Clinic | będziesz w dobrych rękach | Polityka prywatności | Regulamin sklepu | Dostawa i płatności | Moje konto