HIFU – najskuteczniejszy lifting bez skalpela. Promocja -50%

Wyszczupla, ujędrnia, wyraźnie liftinguje – HIFU to system skoncentrowanych ultradźwięków, dzięki którym możliwe jest spektakularne, ale bezinwazyjne modelowanie ciała. Urządzenie Ultraformer III poradzi sobie zarówno z wiotką skórą twarzy (tzw. chomikami czy drugim podbródkiem), zwiotczeniem brzucha, pośladków czy kolan, jak i nadprogramowym, opornym tłuszczykiem. Efekty HIFU widoczne są już po pierwszym zabiegu.

 Ultraformer III HIFU to najskuteczniejszy niechirurgiczny lifting twarzy, na który w naszej klinice decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Ultraformer III HIFU – co to jest?

Ultraformer III HIFU to innowacyjne urządzenie medyczne*, z powodzeniem wykorzystywane do liftingu i modelowania ciała oraz twarzy. Dzięki technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) skóra ciała jest bezinwazyjnie ujędrniona i odmłodzona. HIFU to zaawansowana technologia wykorzystująca zogniskowaną falę ultradźwiękową, która odpowiedzialna jest za podgrzewanie tkanek skóry, mięśni i tłuszczu, co w rezultacie prowadzi do wewnętrznego obkurczania oraz mikrouszkodzeń, które w naturalny sposób stymulują powstawanie nowego kolagenu. Co istotne – na zewnętrz skóra jest nienaruszona, co pozwala na normalne funkcjonowanie zaraz po zabiegu.

Urządzenie Ultraformer III umożliwia bezoperacyjny lifting, co jest przełomem technologicznym w dziedzinie leczenia wiotkości skóry – w obrębie takich „trudnych” miejsc jak piersi, pośladki, brzuch, uda, ramiona.

Metoda jest bezpieczna, bezinwazyjna, a co najważniejsze – przetestowana klinicznie, także pod kątem skuteczności. Efekty HIFU są spektakularne – choć ostateczny efekt narasta w ciągu 2-3 miesięcy po zabiegu. Pacjent może jednak zobaczyć już po jednym zabiegu, że skóra jest bardziej napięta i elastyczna.

HIFU – dlaczego warto?

Jeśli twoim problemem jest wiotkość skóry na twarzy lub innej części ciała, Ultraformer III HIFU w sposób nieinwazyjny uruchomi ponowną produkcję kolagenu i zagęści na nowo tkanki. Dzięki głowicy, która podgrzewa skórę do wysokich temperatur, włókna kolagenowe się kurczą, a w ich miejscu wytwarza się nowy kolagen. To element niezbędny do utrzymania dobrego „stelażu” skóry – a tym samym do likwidacji zmarszczek czy wiotkości.

Szczególnie warto zastosować tę metodę, gdy problemem jest opadająca wraz z wiekiem skóra na twarzy, powodująca powstawanie tzw. chomików, które jednocześnie zaburzają regularną linię żuchwy. Dzięki trzypunktowemu nagrzewaniu HIFU (na różnych warstwach i głębokościach skóry) tkanki obkurczają się, „zwis” skóry maleje, a z czasem owal twarzy nabiera regularnej linii.

Choć zazwyczaj rekomenduje się jednorazowe przeprowadzenie zabiegu, bywa, że ten najbardziej pożądany efekt osiągnąć będzie można po wykonaniu dwóch, a w trudnych przypadkach, trzech sesji. Odstęp między każdą nie może wynieść mniej niż 3 miesiące – głównie ze względu na ocenę efektu po wyjściowym zabiegu.

Ultradźwięki HIFU z pewnością będą skuteczne nie tylko w przypadku skóry twarzy, ale także poprawią wygląd piersi, ud, brzucha, ramion czy pośladków. Partie ciała, na których zastosowana będzie metoda HIFU nie tylko ujędrnią się i zliftingują, ale także zauważalnie wyszczuplą.

Metoda HIFU jest skuteczna,  a efekty długotrwałe. Jeśli zależy Ci na szybkim i nieinwazyjnym przywróceniu napięcia skóry, a jednocześnie nie chcesz długiego czasu rekonwalescencji – Ultraformer to dobry wybór. Do zabiegu nie wymaga się też szczególnego przygotowania.

HIFU – przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby, w tym nowotwór,
 • stany zapalne i jakiekolwiek inne zmiany skórne w obszarze zabiegowym,

HIFU – czy są powikłania?

Zabieg nie jest inwazyjny, a ryzyko powikłań niewielkie. Skóra po zabiegu może być jednak tkliwa i lekko zaczerwieniona – to efekt podgrzania jej wysoką temperaturą i naruszenia wewnętrznych warstw skóry. To naturalna reakcja. Tkliwość może zniknąć już po kilkudziesięciu minutach po zabiegu, ale bywa, że utrzymuje się do kilku dni.

Zabieg HIFU nie wymaga rekonwalescencji.

HIFU – czy to boli?

Zabieg z założenia jest bezbolesny, jednak odczucia zależą też w dużej mierze od indywidualnej „odporności” pacjenta. Głowica, którą przykłada się do wybranego obszaru ciała, wysyła gorące fale, które w niektórych przypadkach mogą powodować uczucie przypominające „kopnięcie prądem”. Odczucie dyskomfortu zależy również od grubości skóry oraz obszaru, na jakim wykonywany jest zabieg.

Zabieg HIFU nie wymaga znieczulenia, ale u osób wyjątkowo wrażliwych można zastosować miejscowe znieczulenie w postaci maści.

HIFU – efekty

Efekty zależą od obszaru oraz sytuacji wyjściowej pacjenta. Z założenia już po jednym zabiegu skóra powinna być bardziej elastyczna i jędrna. W związku z tym, że nowe włókna kolagenowe potrzebują czasu na powstanie, oczekiwany efekt będzie narastał przez 3 miesiące po zabiegu. HIFU może podnieść opadającą powiekę, poprawić owal twarzy, zmniejszyć drugi podbródek, usunąć wiotkość skóry na brzuchu, zredukować tłuszcz.

Efekt po HIFU wygląda naturalnie i utrzymuje się nawet od 1,5 roku do 2 lat!

HIFU – czy zabieg trzeba powtarzać

Z założenia przeprowadza się tylko jeden zabieg w celu osiągnięcia efektu. Bywa jednak, że ten najbardziej oczekiwany efekt osiąga się po dwóch, a czasem trzech sesjach – to zależy od obszaru zabiegowego, a także cech indywidualnych pacjenta. Ważne, by nie przeprowadzać kolejnych zabiegów w odstępnie mniejszym niż 3 miesiące.

*HIFU – jaka cena i dlaczego ceny zabiegów się różnią w różnych placówkach

Pacjenci często zwracają uwagę na cenę zabiegu. Rzeczywiście na rynku można spotkać zabiegi w bardzo niskich cenach, nawet poniżej tysiąca złotych. I choć decyzja o tym, gdzie i u kogo przeprowadzimy zabieg HIFU, warto wiedzieć, że zarówno bezpieczeństwo zdrowotne, jak i spodziewane i opisywane efekty w znacznym stopniu zależą od sprzętu, jakiego używa dany salon kosmetologiczny czy gabinet medycyny estetycznej. Ważne jest, by były to urządzenia medyczne, a ich działanie potwierdzone wiarygodnymi certyfikatami. Istotne jest także wykształcenie i przeszkolenie osób wykonujących tego typu zabieg – kosmetolog powinien mieć odpowiednią dokumentację odbycia szkolenia w zakresie obsługi danego sprzętu, jak i wiedzę dotyczącą doboru odpowiedniej długości fal do poszczególnego rodzaju skóry pacjenta.

Czy HIFU można robić latem?

Tak, zabieg HIFU można przeprowadzać o każdej porze roku. Przeciwskazaniami są jedynie infekcje czy choroby skóry. Zabiegu nie powinno się przeprowadzać na skórze z objawami poparzenia słonecznego.

HIFU – w jakim celu się przeprowadza?

Urządzenie Ultraformer III sprawdzi się, gdy celem jest:

 • regeneracja kolagenu,
 • zagęszczenie skóry i poprawy jej elastyczności;
 • redukcja zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie;
 • redukcja drugiego podbródka;
 • lifting czoła i brwi;
 • przywrócenie owalu twarzy i poprawy jego zarysu;
 • leczenie wiotkości skóry twarzy, szyi i powiek;
 • leczenie wiotkości skóry ramion, brzucha, pośladków, ud, łydek i kolan;
 • redukcja miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki;
 • przywrócenie elastyczności skóry po dużej utracie masy ciała i po ciąży.

Ile trwa zabieg HIFU?

Czas trwania zabiegu z wykorzystaniem Ultraformer III zależy od obszaru zabiegowego. Zazwyczaj trwa od 15 do 60 minut.

Zapraszamy do Radzikowska Clinic

Klinika Chirurgii
dr E. Radzikowskiej Sp. z o.o.

Domaniewska 34a ◦ 02-672 Warszawa
budynek Ambassador ◦ parter
NIP 5213759384

©2023 Radzikowska Clinic | Polityka prywatności