Powiększenie piersi – implanty piersiowe

Zasada przy wyborze implantów jest prosta: piersi mają być proporcjonalne do reszty ciała. Mądry i doświadczony chirurg plastyk z pewnością odradzi kobiecie o filigranowej sylwetce największy rozmiar implantów, nawet jeśli pacjentka przyjdzie do niego z takimi właśnie oczekiwaniami.

Nie bójcie się lekarzy, którzy potrafią powiedzieć, że nasz wybór nie do końca jest odpowiedni – to w dużej mierze gwarancja, że nie spotka nas rozczarowanie i ryzyko powikłań zdrowotnych!

Jakie implanty

  • Okrągłe

Swoim kształtem dają wrażenie pełnych, podniesionych piersi. Ich profil (odwzorowanie konturu, kształtu) przypomina mniejszą lub większą półkulę, zależnie od wysokości projekcji profilu.

Implanty o wysokim profilu HighProfile i UltraHighProfile przeznaczone są dla kobiet, które oczekują większej projekcji piersi i które mają wąską klatkę piersiową.

  • Anatomiczne

Są zbliżone kształtem do typowego i bardzo naturalnego łezkowatego wyglądu kobiecych piersi. Są naturalne i przyjemne w dotyku.

Na czym polega zabieg powiększania piersi

Zabieg powiększenia piersi może być wykonany na dwa sposoby – przy użyciu implantów, które umieszczane są bezpośrednio pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem, lub z użyciem własnej tkanki tłuszczowej (lipofilling).

W trakcie zabiegu implant najczęściej wprowadza się z małego cięcia w fałdzie podpiersiowym. Cięcia wokół otoczki i brodawki lub pachowe stosowane są rzadziej. Alternatywną metodą powiększania piersi jest przeszczep tkanki tłuszczowej pobranej np. z okolicy brzucha.

Operacja trwa ok. 2 godzin i jest w znieczuleniu ogólnym.

Rekonwalescencja i efekt

Po zabiegu pacjentka przebywa w klinice do następnego dnia. Przez 6 tygodni po operacji zaleca się noszenie specjalnego stanika utrzymującego piersi w odpowiedniej pozycji.

Powrót do aktywności fizycznej trwa najczęściej 2 tygodnie. Dolegliwości bólowe po zabiegu są sprawa indywidualną i bardzo subiektywną. Nasilenie dyskomfortu będzie się sukcesywnie zmniejszać z każdym dniem – najważniejsze jest jednak to, by ściśle stosować się do zaleceń pooperacyjnych lekarza oraz stawiać się na zaplanowanych wizytach kontrolnych.

Czy piersi po operacji powiększenia będą wyglądały naturalnie?

To najczęstsze pytanie w gabinecie chirurga plastyka. Odpowiedź brzmi: Piersi wręcz powinny wyglądać naturalnie! Aby uzyskać taki efekt, ważnych jest jednak kilka spraw:

  • wiedza i doświadczenie lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg,
  • bezpieczne i wysokiej jakości wypełnienie
  • odpowiednio dobrana metoda powiększania piersi,
  • dobór implantów pasujących do całej sylwetki
  • oczekiwania i wyobrażenia pacjentki.

Naturalny efekt pooperacyjny można uzyskać zarówno przy niewielkim powiększeniu, jak i przy większych piersiach – zasada jest jedna: piersi mają być proporcjonalne do reszty ciała.

Jeżeli kobieta wybierze zbyt duże implanty w stosunku do reszty jej ciała, a lekarz tego jej nie odradzi lub nie wytłumaczy, z czym trzeba będzie się liczyć po operacji, uzyskany efekt może okazać się nienaturalny ze względu na asymetrię/dysproporcję pomiędzy rozmiarem biustu a resztą ciała. W konsekwencji pacjentka może być niezadowolona i rozczarowana efektem.

OD ROZMOWY...

+48 728 941 357

+48 728 930 561

... do rezultatów

Lifting piersi
Plastyka sutków
Podniesienie piersi
Powiększanie piersi
Redukcja piersi
Rekonstrukcja piersi
Wymiana implantów
Korekcja odstających uszu
Korekcja powiek dolnych
Korekcja powiek górnych
Liposukcja podbródka
Lifting twarzy i szyi
Lifting twarzy
Lifting szyi
Lip Lift
Wycięcie zmiany skórnej
Lipofilling pośladków
Lipofilling biustu
Lipofilling twarzy
Plastyka brzucha
Liposukcja
Operacja nosa
Operacja uszu
Plastyka blizn
Dermapen™
Endermologia
Excel V Cutera
Rytuały Valmont
Zabiegi QMS
Ultraformer
Plasmage
V- Carbon
PQ Age
Scizer
Venus
Botoks
Kwas hialuronowy
Leczenie bruksizmu
Redukcja potliwości
Nici liftingujące
Ginekomastia
Labioplastyka
Mezoterapia

©2024 Radzikowska Clinic | będziesz w dobrych rękach | Polityka prywatności | Regulamin sklepu | Dostawa i płatności | Moje konto