Powiększenie piersi – implanty piersiowe

Zasada przy wyborze implantów jest prosta: piersi mają być proporcjonalne do reszty ciała. Mądry i doświadczony chirurg plastyk z pewnością odradzi kobiecie o filigranowej sylwetce największy rozmiar implantów, nawet jeśli pacjentka przyjdzie do niego z takimi właśnie oczekiwaniami.

Nie bójcie się lekarzy, którzy potrafią powiedzieć, że nasz wybór nie do końca jest odpowiedni – to w dużej mierze gwarancja, że nie spotka nas rozczarowanie i ryzyko powikłań zdrowotnych!

Jakie implanty

  • Okrągłe

Swoim kształtem dają wrażenie pełnych, podniesionych piersi. Ich profil (odwzorowanie konturu, kształtu) przypomina mniejszą lub większą półkulę, zależnie od wysokości projekcji profilu.

Implanty o wysokim profilu HighProfile i UltraHighProfile przeznaczone są dla kobiet, które oczekują większej projekcji piersi i które mają wąską klatkę piersiową.

  • Anatomiczne

Są zbliżone kształtem do typowego i bardzo naturalnego łezkowatego wyglądu kobiecych piersi. Są naturalne i przyjemne w dotyku.

Na czym polega zabieg powiększania piersi

Zabieg powiększenia piersi może być wykonany na dwa sposoby – przy użyciu implantów, które umieszczane są bezpośrednio pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem, lub z użyciem własnej tkanki tłuszczowej (lipofilling).

W trakcie zabiegu implant najczęściej wprowadza się z małego cięcia w fałdzie podpiersiowym. Cięcia wokół otoczki i brodawki lub pachowe stosowane są rzadziej. Alternatywną metodą powiększania piersi jest przeszczep tkanki tłuszczowej pobranej np. z okolicy brzucha.

Operacja trwa ok. 2 godzin i jest w znieczuleniu ogólnym.

Rekonwalescencja i efekt

Po zabiegu pacjentka przebywa w klinice do następnego dnia. Przez 6 tygodni po operacji zaleca się noszenie specjalnego stanika utrzymującego piersi w odpowiedniej pozycji.

Powrót do aktywności fizycznej trwa najczęściej 2 tygodnie. Dolegliwości bólowe po zabiegu są sprawa indywidualną i bardzo subiektywną. Nasilenie dyskomfortu będzie się sukcesywnie zmniejszać z każdym dniem – najważniejsze jest jednak to, by ściśle stosować się do zaleceń pooperacyjnych lekarza oraz stawiać się na zaplanowanych wizytach kontrolnych.

Czy piersi po operacji powiększenia będą wyglądały naturalnie?

To najczęstsze pytanie w gabinecie chirurga plastyka. Odpowiedź brzmi: Piersi wręcz powinny wyglądać naturalnie! Aby uzyskać taki efekt, ważnych jest jednak kilka spraw:

  • wiedza i doświadczenie lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg,
  • bezpieczne i wysokiej jakości wypełnienie
  • odpowiednio dobrana metoda powiększania piersi,
  • dobór implantów pasujących do całej sylwetki
  • oczekiwania i wyobrażenia pacjentki.

Naturalny efekt pooperacyjny można uzyskać zarówno przy niewielkim powiększeniu, jak i przy większych piersiach – zasada jest jedna: piersi mają być proporcjonalne do reszty ciała.

Jeżeli kobieta wybierze zbyt duże implanty w stosunku do reszty jej ciała, a lekarz tego jej nie odradzi lub nie wytłumaczy, z czym trzeba będzie się liczyć po operacji, uzyskany efekt może okazać się nienaturalny ze względu na asymetrię/dysproporcję pomiędzy rozmiarem biustu a resztą ciała. W konsekwencji pacjentka może być niezadowolona i rozczarowana efektem.

Klinika Chirurgii
dr E. Radzikowskiej Sp. z o.o.

Domaniewska 34a ◦ 02-672 Warszawa
budynek Ambassador ◦ parter
NIP 5213759384

©2023 Radzikowska Clinic | Polityka prywatności